Proč si (ne)vést účetnictví svépomocí?

Pokud uvažujete o založení svého vlastního podnikání a co všechno to bude obnášet, určitě víte, že jednou z těchto věcí je právě vedení účetnictví. Praha je plná konkurence která vás, stejně jako finanční úřad, spolkne zaživa, pokud budete mít účetnictví a tedy celé podnikání v nepořádku.

Zjednodušme to - pokud máte profesionální vzdělání a školení v účetnictví, máte dost času a energie na to si dělat naprostý pořádek ve všech finančních materiálech své firmy a pokud jste na vše odpověděli ano, tak si pravděpodobně můžete vést dostatečné účetnictví pro svůj podnik. Ale doporučili bychom vám to? Ne.

Pravdou je, že na účetnictví se dá spousta zkazit a je lepší když máte externí pomoc, která se pouze specializuje na vedení účetnictví firmám. Můžete se tedy spolehnout na jejich rady ohledně zlepšování vašeho podnikáni.
Kromě vedení řádného účetnictví se poradenské firmy zabývají více aspekty pomoci podnikům, například daní, mezigeneračnímu předání, zrušení podnikání, zlepšení kvality či právního zastupování. Můžete tedy na jednom místě získat více kvalitních služeb a nebát se, že váš podnik skončí rychleji než začal.

Jednou z těchto firem, na které se můžete spolehnout, je Samak, která se zabývá odbornou pomocí zkušených advokátů, účetních a daňových specialistů.