Investice

Správný čas pro prodej investičního zlata lze obtížně předpovídat

prodej investicniho zlata

Jak je to s cenou drahých kovů a dá se její vývoj alespoň nějak předpovídat? Kdy je ten správný čas pro prodej investičního zlata? Těžko říct. Jako důkaz slouží všechny prognózy finančních analytiků a poradců renomovaných investičních společností. V minulých letech se věštily i takové částky jako třeba 10 000 amerických dolarů za unci apod. Cena plně závisí na na momentálních náladách investorů, které samozřejmě mají co do činění s ekonomickým děním ve světě.

Prodej investičního zlata se může stát výhodným prakticky kdykoliv. Jeho cena může prudce vyletět třeba za hodinu či za týden, ale v současnosti se to spíše nepředpokládá. Pokud uvažujete nad investicí do zlata, pak je asi nejlepší si pořídit zlaté cihly renomovaných rafinérií. Prodej investičního zlata v této formě je jistý i v případě extrémní ekonomické krize.

Ideální doba pro nákup investiční platiny

investicni platina

Obavy expertů dlouhodobě investujících do drahých kovů se nepotvrdily a nastává tak nejlepší období pro nákup investiční platiny. Díky několika faktorům, a následné skepsi investorů, cena platiny v posledních letech hodně klesala. Stále více lidí však zjišťuje, že všechny ty černé prognózy se opravdu nenaplní a poptávka po investiční platině tak znovu začíná pomalu ale jistě stoupat.

Těžba platiny je soustředěna do oblasti Jižní Afriky, která si v posledních letech prošla těžkými časy. Pesimismus investorů vyvolalo především důlní neštěstí, při kterém zahynulo 34 dělníků. Vyvolalo totiž obrovské stávky napříč celým africkým těžařským průmyslem. Několik tisíc lidí bylo propuštěno, obavy o budoucnost těžby drahých kovů byly stále větší, a ceny akcií rapidně klesaly.

V posledních měsících se však situace podstatně stabilizovala a těžba se zde vrátila zpět do zajetých kolejí. Díky již zmíněné zvyšující se poptávce to nebude trvat dlouho a ceny akcií investiční platiny opět vzrostou. Proto na nic nečekejte a investujte ještě dnes.

Jak investovat do diamantů a neprodělat?

investicni diamanty

Pro svou nezaměnitelnou třpytivost a luxusní provedení jsou diamanty oblíbeným šperkem. Figurují také v oblasti investic, ačkoliv ne moc dlouho. Na rozdíl od zlata, stříbra nebo uměleckých děl za sebou investiční diamanty nemají takovou investiční historii, což je staví do znevýhodněné pozice.

Jejich výhodou je naopak extrémní koncentrace bohatství v malém množství hmoty, což jde ruku v ruce s mimořádnou mobilitou takto vysoké hodnoty. Proč se tedy diamanty často nedoporučují jako vhodná investice?

Nakupovat diamanty se nedoporučuje investorům bez odpovídajícího vzdělání. Dokonce i někteří méně zkušení gemologové často špatně určí hodnotu diamantu. Vy si tak prakticky nikdy nemůžete být zcela jisti, že nekupujete lesklé sklíčko.

Stejně tak je velmi důležité vysledovat původ daného kamene. Bezpečné investiční diamanty jsou zabaleny, opatřeny certifikátem a popsány laserem.

Pokud se i tak rozhodnete vsadit na investiční diamanty, připravte si větší finanční obnos. Minimální částkou je 200 000 Kč, vhodnější je pak samozřejmě více.

Pořizovací cena investičních stříbrných mincí je nízká

investicni stribene mince

Přemýšlíte o nákupu drahých kovů jako o vhodné investici? Pak děláte moc dobře. Vhodnou variantou jsou investiční stříbrné mince, ne však ty sběratelské. Nejrůznější raritní mince vysoké ceny mají pouze numizmatickou hodnotu, která však při investování není důležitá. Rozhodující je u nich tzv. celosvětová likvidita.

Mince s výbornou celosvětovou likviditou

American Silver Eagle - používá se jako standardizovaná investiční mince a je přijímána investory po celém světě (z toho důvodu je o něco dražší)

A-mark - mince perfektní jakosti ze soukromé ražby společnosti A-Mark, je světovou jedničkou v poměru cena/výkon.

Silver Buffalo - často bývají zaměňovány za méně kvalitní kusy, je třeba ověřit, zda pochází z produkce Golden State Mint.