Do kterých prostor se hodí plechové dveře?

Projektanti a stavbyvedoucí mají na starost nejen vymyslet, kudy povedou stěny, kde budou rozložená okna a dveře, ale také jiné věci, jako který typ dveří se hodí do různých prostor a kudy povede elektrické vedení. Dnes si uvedeme příklady míst, pro která jsou vhodné plechové dveře a proč tomu tak je.

Vchody do průmyslových budov

Průmyslové budovy mají často plechové dveře, často dvoukřídlé, aby mohly vyvážet materiály do dodávek a naopak. Pro tyto budovy by nebylo vhodné pořídit dveře dřevěné, protože nejsou dostatečně bezpečné, ani tolik odolné proti fyzickým vlivům.

Sklepní, nebo podzemní prostory

Hlavním důvodem plechových dveří pro podzemní prostory je jejich stálost při zvýšené vlhkosti prostředí. Tedy oproti dřevěným nikdy nezačnou plesnivět a udrží si svou bytelnost.

Jiné prostory, kde mohou dávat smysl

Prakticky kdekoliv, kde je potřeba zajistit stálou teplotu, hygienu, bezpečnost a není potřeba ocelových bezpečnostních dveří je skvělá možnost pro plechové dveře.
Není třeba se obávat, že budou vypadat obyčejně, protože nátěry dveří se dají přizpůsobit interiéru dle libosti. 

Další výhodou jsou možnosti zateplení dveří, takže se nebudete muset bát zvýšených účtů za elektřinu v zimě. Naopak v prostorách, které by měli více “dýchat” lze instalovat větrací průduchy do dveří.