Ideální doba pro nákup investiční platiny

investicni platina

Obavy expertů dlouhodobě investujících do drahých kovů se nepotvrdily a nastává tak nejlepší období pro nákup investiční platiny. Díky několika faktorům, a následné skepsi investorů, cena platiny v posledních letech hodně klesala. Stále více lidí však zjišťuje, že všechny ty černé prognózy se opravdu nenaplní a poptávka po investiční platině tak znovu začíná pomalu ale jistě stoupat.

Těžba platiny je soustředěna do oblasti Jižní Afriky, která si v posledních letech prošla těžkými časy. Pesimismus investorů vyvolalo především důlní neštěstí, při kterém zahynulo 34 dělníků. Vyvolalo totiž obrovské stávky napříč celým africkým těžařským průmyslem. Několik tisíc lidí bylo propuštěno, obavy o budoucnost těžby drahých kovů byly stále větší, a ceny akcií rapidně klesaly.

V posledních měsících se však situace podstatně stabilizovala a těžba se zde vrátila zpět do zajetých kolejí. Díky již zmíněné zvyšující se poptávce to nebude trvat dlouho a ceny akcií investiční platiny opět vzrostou. Proto na nic nečekejte a investujte ještě dnes.