Jak investovat do diamantů a neprodělat?

investicni diamanty

Pro svou nezaměnitelnou třpytivost a luxusní provedení jsou diamanty oblíbeným šperkem. Figurují také v oblasti investic, ačkoliv ne moc dlouho. Na rozdíl od zlata, stříbra nebo uměleckých děl za sebou investiční diamanty nemají takovou investiční historii, což je staví do znevýhodněné pozice.

Jejich výhodou je naopak extrémní koncentrace bohatství v malém množství hmoty, což jde ruku v ruce s mimořádnou mobilitou takto vysoké hodnoty. Proč se tedy diamanty často nedoporučují jako vhodná investice?

Nakupovat diamanty se nedoporučuje investorům bez odpovídajícího vzdělání. Dokonce i někteří méně zkušení gemologové často špatně určí hodnotu diamantu. Vy si tak prakticky nikdy nemůžete být zcela jisti, že nekupujete lesklé sklíčko.

Stejně tak je velmi důležité vysledovat původ daného kamene. Bezpečné investiční diamanty jsou zabaleny, opatřeny certifikátem a popsány laserem.

Pokud se i tak rozhodnete vsadit na investiční diamanty, připravte si větší finanční obnos. Minimální částkou je 200 000 Kč, vhodnější je pak samozřejmě více.