3 důvody, proč si s.r.o. raději koupit, než založit

Chcete si založit společnost, ale nechce se Vám kvůli tomu běhat po úřadech, řešit tunu věci a podepisovat nekonečné množství papíru? Máme pro Vás řešení - raději si ji kupte.

person using black laptop computer

Na internetu podniká řada firem, které poskytují s.r.o. na prodej. Pojďme se podívat na výhody tohoto způsobu pořízení firmy.

Společnost máte téměř okamžitě k dispozici

Pokud se rozhodujete pro koupi ready-made společnosti, pak Vás jistě bude zajímat fakt, že po jejím nákupu ji budete mít velmi rychle k dispozici. Obvykle můžete po nákupu za společnost jednat během několika hodin, maximálně během několika dnů.

Nemusíte skládat základní kapitál

Další informací, která Vás jistě bude zajímat je to, že pro založení firmy nepotřebujete základní kapitál. Samozřejmě v závislosti na výši základního kapitálu se také mění cena, kterou za takovouto společnost budete platit. Např. v případě společnosti s kapitálem 500 000 Kč budete platit cca 20 000 Kč. Pokud však budete chtít společnost se základním kapitálem 10 mil. Kč, pak budete potřebovat přibližně 70 000 Kč.

Nemusíte běhat po úřadech

Další, pro některé lidi velmi atraktivní informací je, že jak již bylo zmíněno, nemusí běhat po úřadech, vyplňovat a podepisovat velké množství dokumentů. V případě nákupu ready-made společnosti jsou všechny tyto formality již vyřízeny a vy si s nimi nemusíte dělat žádné starosti. Ušetříte tak čas, který můžete investovat do Vašeho samotného podnikání.